Aktualności

Już niebawem Dzień Otwarty Ekospalarni

Każdy, kto chciałby zobaczyć jak wygląda praca Ekospalarni, dowiedzieć się więcej o procesie termicznego przekształcania odpadów, przez chwilę móc śledzić działania operatora ogromnego, kilkutonowego chwytaka czy też zajrzeć do głównej dyspozytorni, z której kieruje się pracą całego zakładu – będzie miał ku temu wyjątkową okazję. Już 14 października (sobota) zapraszamy na Dzień Otwarty Ekospalarni. Zwiedzanie Zakładu jest bezpłatne, a mieszkańców na miejsce przywiezie specjalny autobus.

Ekospalarnia mieszcząca się przy ul. Giedroycia 23 w dzielnicy XVIII Nowa Huta będzie otwarta dla mieszkańców w dniu 14 października od godziny 10:00. W trakcie zorganizowanego zwiedzania z przewodnikiem będzie można przemierzyć ścieżkę edukacyjną i zobaczyć, jak na co dzień pracuje zakład przemysłowy wytwarzający prąd i ciepło z odpadów. Dla małych i dużych gości czekać będą atrakcje: fotobudka oraz malowanie buzi i balonowe upominki.

Udział w Dniu Otwartym jest bezpłatny. Zwiedzanie Ekospalarni będzie możliwe po wcześniejszej rejestracji, która ruszy 1 października. Zwiedzanie odbywać będzie się w grupach 25-osobowych i potrwa ok. 45 minut. Rejestracji na konkretną godzinę będzie można dokonać samodzielnie poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy. Informacje na ten temat pojawią się na naszej stronie www.khk.krakow.pl. Dla osób nie korzystających z Internetu przygotujemy pulę wejściówek, które będzie można odebrać w jednym z punktów informacji turystycznej InfoKraków.

Krakowski Holding Komunalny SA w Krakowie zapewni zwiedzającym bezpłatny przejazd specjalnym autobusem na trasie Plac Centralny – Ekospalarnia – Plac Centralny.

O szczegółach dotyczących rejestracji, zwiedzania oraz rozkładzie jazdy autobusu poinformujemy 1października.