W związku z wciąż trwającym stanem pandemii, ścieżka edukacyjna w Ekospalarni pozostaje zamknięta dla zwiedzających. W KHK SA obowiązują liczne obostrzenia zawarte w Rozporządzeniu Rady ...

27 maja samorządowcy na czele z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim, byli i obecni prezesi oraz pracownicy spółki zasadzili 25 dębów dla upamiętnienia jubileuszu 25-lecia Krakowskiego ...

Ogłoszenie o zaproszeniu do złożenia ofert na zakup Gwarancji pochodzenia z oze (FSE/TS-64-0004/2021).

Krakowski Holding Komunalny S.A. zaprasza do złożenia oferty na zakup ...

KRAKOWSKI HOLDING KOMUNALNY SA W KRAKOWIE

 

Inspiruje i realizuje działania prowadzące do zwiększenia efektywności funkcjonowania krakowskich spółek komunalnych oraz świadczy usługi związane z sektorem gospodarki komunalnej.

W skład grupy kapitałowej KHK SA wchodzą następujące spółki: Wodociągi Miasta Krakowa SA, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA i Arena Kraków SA. Krakowski Holding Komunalny SA jest właścicielem i operatorem Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie mieszczącego się w  dzielnicy Nowa Huta, przy ul. Jerzego Giedroycia 23.

EKOSPALARNIA - FABRYKA ZIELONEJ ENERGII DLA KRAKOWA

 

Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie, zwany w skrócie Ekospalarnią to ostatni element funkcjonującego w Krakowie systemu gospodarki odpadami komunalnymi. Do zakładu trafiają odpady komunalne z Gminy Miejskiej Kraków, z których uprzednio wyodrębniono już surowce wtórne.

W krakowskiej Ekospalarni o rocznej wydajności 220 tys. ton odpadów i gotowości do pracy 8000 h/rok została zastosowana bardzo nowoczesna technologia spełniająca wymagania tzw. najlepszych dostępnych technik (ang. BAT - Best Available Techniques), gwarantująca zachowanie najwyższych standardów ochrony środowiska.

Ekospalarnia - Ścieżka edukacyjna

Ścieżka edukacyjna przybliża najważniejsze części procesu termicznego przekształcania odpadów

Przywóz i rozładunek odpadów do bunkra
Termiczne przekształcanie odpadów komunalnych
Oczyszczanie spalin
Wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej
Zagospodarowanie odpadów procesowych
Ścieżka edukacyjna w Ekospalarni zamknięta do odwołania. Szczegóły TUTAJ
Grupy zorganizowane
Osoby indywidualne
Szkolenia

Nasza oferta, w której liczy się jakość oraz atrakcyjna cena, dopasowana jest do potrzeb Klientów. Potwierdzeniem jakości organizowanych przez nas szkoleń jest nie tylko certyfikat ISO 9001:2008, ale przede wszystkim satysfakcja uczestników każdorazowo wyrażana w ankietach.

Serdecznie zapraszam do udziału w szkoleniu organizowanym przez Krakowski Holding Komunalny SA.

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu organizowanym przez Krakowski Holding Komunalny SA.

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu organizowanym przez Krakowski Holding Komunalny SA.

Warto odwiedzić
Kraków
Wodociągi
MPK
MPEC
Tauron
MPO
Strona główna BIP