Aktualności

Aktualności

26.03.2020

Duży może więcej czyli o grupowych zakupach energii

Podwyżki cen energii elektrycznej w ostatnich latach wywołały emocje wśród polskich samorządów. Udźwignięcie znacznie wyższych cen mogło okazać się zbyt dużym obciążeniem dla ich budżetów. Odpowiedzią na ciągle zmieniający się rynek wydają się być tzw. zakupy grupowe. W Krakowie, specjaliści z KHK SA dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem pomagając zaoszczędzić instytucjom miejskim na zakupie prądu nawet 30 mln zł w skali roku.


09.03.2020

Ścieżka edukacyjna w Ekospalarni zamknięta do odwołania

Z powodu zwiększonego prawdopodobieństwa zarażenia się chorobami wirusowymi, KHK SA - właściciel i operator Ekospalarni, w celu minimalizowania możliwości rozprzestrzeniania się chorób, podjął decyzję, iż od dnia 10 marca do odwołania niemożliwe jest zwiedzanie Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie. Oznacza to, iż wszystkie rezerwacje terminów zostają anulowane. Decyzja ta dotyczy zarówno grup zorganizowanych, jak i osób indywidualnych. Za wszelkie niedogodności związane z tym faktem przepraszamy. O ponownym terminie otwarcia ścieżki edukacyjnej w Ekospalarni będziemy Państwa informować.


09.03.2020

Zaproszenie do złożenia ofert na zakup złomu z ZTPO

Ogłoszenie o zaproszeniu do złożenia ofert na zakup złomu z Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie FSE/TS-64-0003/2020.


25.02.2020

Wyróżnienia dla KHK SA

Krakowski Holding Komunalny SA został wyróżniony przez Krakowskie Biuro Festiwalowe za współpracę w 2019 roku. Nagroda to symbol tego, jak ważne dla rozwoju kultury jest wsparcie biznesu i mediów. W tym roku zostały wręczone po raz ósmy, a gala odbyła się na dziedzińcu Muzeum Książąt Czartoryskich. Współpracę z KHK SA docenił także Zarząd Infrastruktury Sportowej wręczając na ręce Zarządu statuetkę w podziękowaniu za wkład w rozwój Sportowego Krakowa 2019. 


03.02.2020

Heidi Maier z wizytą w Krakowie

Pod koniec stycznia, na zaproszenie Krakowskiego Holdingu Komunalnego S.A. gościła w Krakowie prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorstw Komunalnych Republiki Austrii- VKÖ Heidi Maier-Dekruijf. Wizyta związana była z zaproszeniem KHK S.A. przez stronę austriacką w poczet członków tego Stowarzyszenia.


14.01.2020

Więcej ekologicznej energii

Krakowska Ekospalarnia zakończyła kolejny rok efektywnej pracy, który minął pod znakiem wzrostu produkcji energii elektrycznej i cieplnej. Nowością jest pilotażowy projekt produkcji energii ze słońca i zasilania nią wewnętrznych stacji ładowania pojazdów elektrycznych.


04.12.2019

"Podzielmy się ciepłem" po raz 13!

W tym roku czeki na dofinansowanie rachunków za centralne ogrzewanie i ciepłą wodę w ramach 13. edycji akcji „Podzielmy się ciepłem” otrzymało 29. organizacji pozarządowych. Krakowski Holding Komunalny S.A., spółka odpowiedzialna za eksploatację Ekospalarni, uczestniczy w projekcie od 2016 roku.


03.12.2019

Wiedeński Holding Komunalny świętuje jubileusz

W tym roku Wiedeński Holding Komunalny świętuje swoje 70-lecie. Z tej okazji pod koniec listopada odbyły się w Wiedniu Dni Holdingu, w których uczestniczył prezes KHK S.A. Tadeusz Trzmiel. To jedna z wielu aktywności związanych z wieloletnią współpracą partnerską Wiednia i Krakowa.

 


22.11.2019

KHK S.A. wyróżniony za elektromobilność

Krakowski Holding Komunalny S.A. został wyróżniony w 2. edycji rankingu „Lider Elektromobilności 2019”. Tym samym Spółka została uznana za jedną z najbardziej zaangażowanych firm w rozwój rynku zeroemisyjnego transportu w Polsce.


30.10.2019

„Elektryki” przyjechały do Krakowa

47 samochodów elektrycznych marki Hyundai Kona już niebawem będzie służyć instytucjom miejskim w ramach wprowadzonej w życie w 2018 roku ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. 30 października przekazania pierwszej transzy samochodów, które odbyło się na terenie Ekospalarni, dokonał prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Z kolei w dniu 20 listopada przekazano kolejne 15 pojazdów.