Aktualności

Aktualności

17.05.2023

Budowa Zakładu Odzysku Energii – trzeciej linii z dofinansowaniem

17 maja 2023 r. odbyło się uroczyste podpisanie umowy na finansowanie rozbudowy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów o Zakład Odzysku Energii – trzecią linię.


17.05.2023

Elektryki w służbie krakowskich spółek

89 samochodów elektrycznych zasili flotę jednostek i spółek Gminy Miejskiej Kraków. Pojazdy będą służyć instytucjom miejskim w ramach wprowadzonej w życie w 2018 roku ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.


16.05.2023

Rusza 23 edycja badań społecznych

Usługi komunalne w opiniach i budżetach mieszkańców Krakowa – to zakres merytoryczny badań społecznych, które zostaną przeprowadzone na zlecenie Krakowskiego Holdingu Komunalnego S.A. Głównym celem badania jest poznanie opinii mieszkańców Krakowa na temat jakości usług świadczonych przez spółki miejskie. Ankieterzy Biura Badań Społecznych Obserwator zapukają do drzwi krakowian już w najbliższych dniach.


15.05.2023

Tańszy prąd dla grupy zakupowej

Zakończyło się postępowanie przetargowe na dostawę energii elektrycznej dla krakowskiej grupy zakupowej. Złożone oferty w obu częściach okazały się tańsze od pierwotnych analiz rynkowych


10.05.2023

Krakowska Ekospalarnia nominowana do europejskich nagród

Europejskie Stowarzyszenie Operatorów Zakładów Przetwarzania Odpadów na Energię (CEWEP) ogłosiło nominacje do nagród w dziedzinach integracji, komunikacji i innowacji najnowocześniejszych tego typu zakładów w Europie. Ekospalarnia została nominowana w dwóch z trzech kategorii.


28.04.2023

Ekospalarnia ikoną architektury

Budynek naszego zakładu został doceniony w konkursie współczesnych ikon architektury Krakowa! Pierwsze miejsce zajęła podgórska Cricoteka, zaś trzecie budynek Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha - gratulujemy!


24.04.2023

Zabawa i edukacja na Dniu Ziemi 2023

W sobotę 23 kwietnia odbyły się miejskie obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. Z tej okazji odbył się piknik rodzinny przy Nowohuckim Centrum Kultury. Nie zabrakło stoiska Krakowskiego Holdingu Komunalnego i Ekospalarni Kraków, które dzięki niezwykłym atrakcjom cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników wydarzenia.


05.04.2023

Ekospalarnia nominowana do Współczesnych Ikon Krakowa

„Gazeta Wyborcza” prowadzi ogólnopolski konkurs nietuzinkowych budowli miast i regionów. Ekospalarnia znalazła się wśród nominowanych 12 obiektów z Krakowa.


27.03.2023

Konsul Generalny Austrii w Krakowie z wizytą w Ekospalarni

24 marca na zaproszenie prezesa zarządu Tadeusza Trzmiela, gościliśmy Konsula Generalnego Austrii Martina Gartnera. Warto przypomnieć, iż KHK S.A. jest członkiem Stowarzyszenia Austriackich Spółek Komunalnych (VKÖ).


16.03.2023

Ambasador Korei Południowej w Polsce z wizytą w Ekospalarni

Produkcja wodoru z energii pochodzącej z odpadów resztkowych, gospodarka o obiegu zamkniętym oraz zacieśnianie współpracy w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. To główne tematy poruszone podczas wizyty w Ekospalarni ambasadora Korei Południowej w Polsce.