Aktualności

Aktualności

29.04.2022

Trwa budowa instalacji odzysku ciepła ze spalin

Krakowska Ekospalarnia będzie produkować więcej energii cieplnej i elektrycznej nie zwiększając ilości spalanych odpadów. Instalacja odzysku ciepła ze spalin w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów to mniej emisji CO2 do środowiska, obniżenie temperatury spalin i duża oszczędność wody. Inwestycja powstanie dzięki pożyczce z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 19 794 270 zł. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi nieco ponad 33 mln zł.


29.04.2022

O gospodarce o obiegu zamkniętym w Ekospalarni Kraków

Wdrażanie i monitorowanie modeli biznesowych gospodarki o obiegu zamkniętym – to tytuł Otwartych Warsztatów Innowacji, które odbyły się w Ekospalarni Kraków. Organizatorami przedsięwzięcia byli: CircLean – Europejska Sieć Przedsiębiorstw na Rzecz Symbiozy Przemysłowej, Krakowski Holding Komunalny SA, Agencja Rozwoju Przemysłu SA IATI oraz Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk.


25.04.2022

Tak było podczas Dni Ziemi

W sobotę, 23 kwietnia odbyły się miejskie obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. Z tej okazji po dwuletniej przerwie odbył się piknik rodziny w nowohuckiej Alei Róż. Nie mogło na nim zabraknąć stoiska Krakowskiego Holdingu Komunalnego i Ekospalarni Kraków, które dzięki licznym atrakcjom cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczestników imprezy.


25.04.2022

KHK SA znów wyróżniony za elektromobilność

Krakowski Holding Komunalny SA został nagrodzony specjalnym wyróżnieniem za strategię promującą elektromobilność w Rankingu Firmy Przyjazne Elektromobilności 2022. W gronie laureatów znalazły się również m.in. LG Energy Solution Wrocław, InPost, Shell Polska oraz Volkswagen Group Polska. To kolejne wyróżnienie dla spółki za skuteczne wdrażanie w Gminie Miejskiej Kraków projektu dostarczenia dla jednostek miejskich pojazdów zeroemisyjnych.


06.04.2022

Zakończenie roku jubileuszy KHK SA i Ekospalarni

Wszyscy prezesi KHK SA zarządzający spółką w czasie ostatniego ćwierćwiecza spotkali się w Ekospalarni Kraków by podsumować obchody jubileuszu spółki.


01.04.2022

Ogłoszenie o zaproszeniu do złożenia ofert na zakup używanego ciągnika samochodowego z naczepą (FSE/TS-64-0006/2022).

Ogłoszenie o zaproszeniu do złożenia ofert na zakup używanego ciągnika samochodowego z naczepą (FSE/TS-64-0006/2022).

Krakowski Holding Komunalny S.A. w Krakowie zaprasza do złożenia ofert na zakup używanego ciągnika samochodowego z naczepą znajdującego się na terenie Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie (ZTPO).


31.03.2022

Inwestycje w duchu ekologii

Odzysk ciepła ze spalin, odzysk energii z zastosowaniem pomp ciepła, fotowoltaika czy produkcja zielonego wodoru – to tylko niektóre inwestycje realizowane
i planowane przez Krakowski Holding Komunalny SA. Wszystkie mają wspólny mianownik – jest nim proekologiczny i proklimatyczny charakter. KHK jest bowiem ważną częścią miejskiego organizmu, który z roku na rok staje się coraz bardziej przyjazny klimatycznie.


21.03.2022

Ruszyła IX edycja Budżetu Obywatelskiego

Od 21 marca do 25 kwietnia mieszkańcy Krakowa już po raz dziewiąty będą mogli złożyć swoje projekty w ramach budżetu obywatelskiego.


28.02.2022

Kraków pomaga Ukrainie

Miasto Kraków szybko i skutecznie włączyło się w pomoc dla zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. Od piątku do niedzieli krakowianie przywieźli w miejsca zbiórek kilkaset ton darów. Od niedzielnego wieczoru do odwołania zbiórki zostały zawieszone. Nadszedł czas na segregowanie, pakowanie i wysyłanie pomocy humanitarnej na drugą stronę granicy, wprost do Lwowa. W pomoc zaangażował się także Krakowski Holding Komunalny SA.


25.02.2022

Ogłoszenie o zaproszeniu do złożenia ofert na zakup złomu z Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie (FSE/TS-64-0005/2022).

 Ogłoszenie o zaproszeniu do złożenia ofert na zakup złomu z Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie (FSE/TS-64-0005/2022).

Krakowski Holding Komunalny S.A. w Krakowie zaprasza do złożenia ofert na zakup złomu w okresie 01.04.2022 - 30.09.2022 r. odzyskanego w procesie spalania odpadów komunalnych w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie (ZTPO) zlokalizowanym przy ul. Giedroycia 23.