Aktualności

Aktualności

14.09.2019

„Nowy Impuls” dla KHK S.A.

Kolegium redakcyjne Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu WNP.pl wyróżniło Krakowski Holding Komunalny S.A. nagrodą „Nowy Impuls”. Wyróżnienie przyznano za projekt realizacji kompleksowego rozwoju elektromobilności.


29.08.2019

Ogłoszenie o zaproszeniu do złożenia ofert na zakup złomu z Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie FSE/TS-64-0003/2019.

Krakowski Holding Komunalny S.A. zaprasza do złożenia ofert na zakup złomu w okresie 01.10.2019 r. - 31.03.2020 r. odzyskanego w procesie spalania odpadów komunalnych w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie (ZTPO) zlokalizowanym przy ul. Giedroycia 23.  


14.08.2019

Kraków i Wiedeń – o infrastrukturze w metropoliach

Specjaliści z Krakowskiego Holdingu Komunalnego SA oraz Wodociągów Miasta Krakowa, w ramach współpracy z przedsiębiorstwami komunalnymi z Wiednia odwiedzili to miasto i zapoznali się z tamtejszymi projektami infrastrukturalnymi i urbanistycznymi. To kontynuacja wieloletniej współpracy między Krakowem i Wiedniem oraz okazja to wymiany doświadczeń między obu miastami.


09.07.2019

Usługi komunalne według krakowian

Usługi komunalne w opiniach i budżetach mieszkańców Krakowa – to zakres merytoryczny badań społecznych, które już po raz dwudziesty zostały przeprowadzone na zlecenie Krakowskiego Holdingu Komunalnego S.A. Głównym celem badania jest poznanie opinii mieszkańców Krakowa na temat jakości usług świadczonych przez miejskie spółki komunalne.


02.07.2019

Jeszcze więcej energii z odpadów

Po corocznym, planowym przeglądzie technicznym, który właśnie dobiegł końca, Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów rusza pełną mocą przekształcając odpady komunalne z Krakowa w energię elektryczną i cieplną. Dzięki bardziej ujednoliconemu składowi odpadów i optymalizacji pracy instalacji produkcja energii wzrasta - to ważne, bo jej część to energia odnawialna.


14.06.2019

Spółki miejskie o działaniach na rzecz dostosowania do zmian klimatycznych

Działania Gminy Miejskiej Kraków na rzecz dostosowania do zmian klimatycznych – to temat drugiego z cyklu seminarium dla członków Zarządów spółek miejskich, odbywającego się w dniach 13-14 czerwca w Krynicy-Zdrój.

 


07.06.2019

Spółki komunalne razem dla Nowej Huty

Najważniejsze inwestycje spółek komunalnych w Nowej Hucie poczynione przez ostatnie 16 lat w jednym miejscu, bez konieczności przerzucania tomów dokumentów – te informacje mieszkańcy Krakowa znajdą w nowej aplikacji, której premiera odbędzie się podczas Dnia Otwartego Magistratu na zieleńcu przy ul. Boruty-Spiechowicza. Dostępna jest pod adresem www.razemdlaNH.pl.


21.05.2019

Warsztaty wiedeńsko-krakowskie – o wyzwaniach mobilności w dużych miastach

Elektromobilność w transporcie publicznym, mobilność pieszych oraz komunikacja z mieszkańcami przy zmianach infrastruktury drogowej – to główne tematy warsztatów wiedeńsko-krakowskich, które odbyły się w Krakowie 21 maja. Wzięli w nich udział goście z Wiednia: Peter Wiesinger i Petra Jens oraz specjaliści z Krakowa reprezentujący KHK S.A., MPK S.A., ZDMK oraz ZTP.


30.04.2019

Fotowoltaika na dachu Ekospalarni

Na dachu budynku administracyjno-edukacyjnego krakowskiej Ekospalarni zostały zamontowane ogniwa fotowoltaiczne. Wytworzony dzięki energii słonecznej prąd zostanie przeznaczony na potrzeby zasilania budynku. Fotowoltaika to kolejne już, alternatywne, odnawialne źródło energii produkowanej w Ekospalarni. Warto bowiem przypomnieć, że część energii wytwarzanej w wyniku termicznego przekształcania odpadów jest energią zieloną.


27.04.2019

Za nami 21. Dni Ziemi w Krakowie

Kraków już po raz 21. świętował Dni Ziemi. W Alei Róż, w piątek i sobotę (26 i 27 kwietnia) w ramach Krakowskiej Wystawy Ekologicznej organizowanej przez Urząd Miasta Krakowa, jednostki i spółki miejskie prezentowały swoje działania i programy edukacyjne. W wydarzeniu nie mogło zabraknąć krakowskiej Ekospalarni.