Aktualności

Aktualności

19.10.2021

Ekospalarnia Kraków: więcej energii z instalacji

Krakowska Ekospalarnia będzie produkować więcej energii cieplnej i elektrycznej, nie zwiększając ilości spalanych odpadów. Podpisana dzisiaj umowa na budowę instalacji odzysku ciepła ze spalin w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów to mniej emisji CO2 do środowiska, obniżenie temperatury spalin i duża oszczędność wody. Koszt inwestycji to ok. 33 mln. złotych netto.


04.10.2021

5 lat Ekospalarni Kraków

Ekospalarnia Kraków, największa i najnowocześniejsza spalarnia odpadów w Polsce obchodzi 5-lecie eksploatacji. Z tej okazji goście zagraniczni, przedstawiciele instytucji i firm związanych z szeroko pojętym tematem gospodarowania odpadami i gospodarki komunalnej oraz specjaliści w tym zakresie spotkali się w Krakowie 5. października podczas konferencji pt. „Odzysk energii z odpadów: energia i efektywność wykorzystania zasobów”.


03.09.2021

Zakończył się przegląd techniczny zakładu

W Ekospalarni zakończył się coroczny, obowiązkowy, planowy przegląd techniczny instalacji. Objął wszystkie istotne elementy zakładu, sprawdzone i wymienione zostały części eksploatacyjne oraz szybkozużywające się. Dzięki dokładnemu i sprawnemu przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych prac instalacja jest gotowa do stabilnej pracy przez kolejny rok.


30.08.2021

Ogłoszenie o zaproszeniu do złożenia ofert na zakup złomu z Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie (FSE/TS-64-0007/2021).

 Ogłoszenie o zaproszeniu do złożenia ofert na zakup złomu z Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie (FSE/TS-64-0007/2021).

Krakowski Holding Komunalny S.A. w Krakowie zaprasza do złożenia ofert na zakup złomu w okresie 01.10.2021 - 31.03.2022 r. odzyskanego w procesie spalania odpadów komunalnych w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie (ZTPO) zlokalizowanym przy ul. Giedroycia 23.


11.08.2021

Kraków i Wiedeń o projektach rozwojowych dla miast

Wieloletnie kontakty wiedeńsko-krakowskie to wymiana doświadczeń w wielu obszarach funkcjonowania obu miast. Pod koniec czerwca w Wiedniu została podpisana nowa umowa o współpracy partnerów, a w sierpniu odbędzie się szereg spotkań przedstawicieli KHK SA z wiedeńskimi specjalistami z zakresu produkcji wodoru, odnawialnych źródeł energii oraz pozyskiwania środków zewnętrznych na projekty rozwojowe.


09.07.2021

KHK SA wśród 1000 największych firm w Polsce

W najnowszym rankingu Gazety Finansowej Krakowski Holding Komunalny znalazł się w gronie tysiąca największych polskich przedsiębiorstw. Twórcy zestawienia po raz pierwszy w historii nie dokonali klasyfikacji względem przychodów, a firmy w zestawieniu ustawione są alfabetycznie. Najważniejsze okazały się nie obroty, przychody czy zyski, ale pomysł na rozwój.


01.07.2021

Zielona energia zasila miasto

Od 1 lipca instytucje miejskie będą kupować wyłącznie energię z odnawialnych źródeł. Oznacza to, że przez najbliższe dwa lata zielona energia napędzi krakowskie tramwaje i elektryczne autobusy, oświetli ulice oraz miejskie budynki użyteczności publicznej. To wynik przetargu, który rozstrzygnął lider grupy zakupowej - Krakowski Holding Komunalny SA. Warto podkreślić, że aż 50% energii wytwarzanej w spółkach komunalnych to energia odnawialna, zaś jej największym producentem jest właśnie KHK SA.


11.06.2021

Ścieżka edukacyjna w Ekospalarni nadal zamknięta

W związku z wciąż trwającym stanem pandemii, ścieżka edukacyjna w Ekospalarni pozostaje zamknięta dla zwiedzających. W KHK SA obowiązują liczne obostrzenia zawarte w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz w wewnętrznych dokumentach Spółki.


27.05.2021

25 dębów z okazji 25-lecia Krakowskiego Holdingu Komunalnego SA

27 maja samorządowcy na czele z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim, byli i obecni prezesi oraz pracownicy spółki zasadzili 25 dębów dla upamiętnienia jubileuszu 25-lecia Krakowskiego Holdingu Komunalnego. Każde z zasadzonych drzew jest symbolem wysiłku i osiągnięć możliwych dzięki współpracy spółek komunalnych Krakowa, w ramach podatkowej grupy kapitałowej.


27.04.2021

Ogłoszenie o zaproszeniu do złożenia ofert na zakup Gwarancji pochodzenia z oze (FSE/TS-64-0004/2021).

Ogłoszenie o zaproszeniu do złożenia ofert na zakup Gwarancji pochodzenia z oze (FSE/TS-64-0004/2021).

Krakowski Holding Komunalny S.A. zaprasza do złożenia oferty na zakup Gwarancji pochodzenia energii elektrycznej wytworzonej w 2020 r. oraz w 2021 r. w instalacji odnawialnego źródła energii w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie (ZTPO).