Aktualności

Aktualności

30.10.2019

„Elektryki” przyjechały do Krakowa

47 samochodów elektrycznych marki Hyundai Kona już niebawem będzie służyć instytucjom miejskim w ramach wprowadzonej w życie w 2018 roku ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Przekazania pierwszej transzy samochodów, które odbyło się na terenie Ekospalarni, dokonał prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.


25.10.2019

O obszarach metropolitalnych z Metropolią Górnośląsko-Zagłębiowską

Koncepcja funkcjonowania obszarów metropolitalnych na przykładzie Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej – to główny temat spotkania, które odbyło się w Chorzowie w dniu 24 października. W dyskusji wzięli udział: Kazimierz Karolczak, przewodniczący Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej oraz członkowie zarządów miejskich spółek komunalnych.


05.10.2019

Kolejny Dzień Otwarty Ekospalarni za nami!

To było wyjątkowe wydarzenie! Czwarta edycja Dnia Otwartego Ekospalarni przeszła właśnie do historii! Odwiedziło nas prawie 1000 osób – starsi i młodsi przemierzyli z nami ścieżkę edukacyjną i poznali zasady działania zakładu produkującego prąd i ciepło z odpadów. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Krakowa, którzy byli z nami pomimo niesprzyjającej pogody.


14.09.2019

„Nowy Impuls” dla KHK S.A.

Kolegium redakcyjne Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu WNP.pl wyróżniło Krakowski Holding Komunalny S.A. nagrodą „Nowy Impuls”. Wyróżnienie przyznano za projekt realizacji kompleksowego rozwoju elektromobilności.


14.08.2019

Kraków i Wiedeń – o infrastrukturze w metropoliach

Specjaliści z Krakowskiego Holdingu Komunalnego SA oraz Wodociągów Miasta Krakowa, w ramach współpracy z przedsiębiorstwami komunalnymi z Wiednia odwiedzili to miasto i zapoznali się z tamtejszymi projektami infrastrukturalnymi i urbanistycznymi. To kontynuacja wieloletniej współpracy między Krakowem i Wiedniem oraz okazja to wymiany doświadczeń między obu miastami.


09.07.2019

Usługi komunalne według krakowian

Usługi komunalne w opiniach i budżetach mieszkańców Krakowa – to zakres merytoryczny badań społecznych, które już po raz dwudziesty zostały przeprowadzone na zlecenie Krakowskiego Holdingu Komunalnego S.A. Głównym celem badania jest poznanie opinii mieszkańców Krakowa na temat jakości usług świadczonych przez miejskie spółki komunalne.


02.07.2019

Jeszcze więcej energii z odpadów

Po corocznym, planowym przeglądzie technicznym, który właśnie dobiegł końca, Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów rusza pełną mocą przekształcając odpady komunalne z Krakowa w energię elektryczną i cieplną. Dzięki bardziej ujednoliconemu składowi odpadów i optymalizacji pracy instalacji produkcja energii wzrasta - to ważne, bo jej część to energia odnawialna.


14.06.2019

Spółki miejskie o działaniach na rzecz dostosowania do zmian klimatycznych

Działania Gminy Miejskiej Kraków na rzecz dostosowania do zmian klimatycznych – to temat drugiego z cyklu seminarium dla członków Zarządów spółek miejskich, odbywającego się w dniach 13-14 czerwca w Krynicy-Zdrój.

 


07.06.2019

Spółki komunalne razem dla Nowej Huty

Najważniejsze inwestycje spółek komunalnych w Nowej Hucie poczynione przez ostatnie 16 lat w jednym miejscu, bez konieczności przerzucania tomów dokumentów – te informacje mieszkańcy Krakowa znajdą w nowej aplikacji, której premiera odbędzie się podczas Dnia Otwartego Magistratu na zieleńcu przy ul. Boruty-Spiechowicza. Dostępna jest pod adresem www.razemdlaNH.pl.


21.05.2019

Warsztaty wiedeńsko-krakowskie – o wyzwaniach mobilności w dużych miastach

Elektromobilność w transporcie publicznym, mobilność pieszych oraz komunikacja z mieszkańcami przy zmianach infrastruktury drogowej – to główne tematy warsztatów wiedeńsko-krakowskich, które odbyły się w Krakowie 21 maja. Wzięli w nich udział goście z Wiednia: Peter Wiesinger i Petra Jens oraz specjaliści z Krakowa reprezentujący KHK S.A., MPK S.A., ZDMK oraz ZTP.