Aktualności

Budżet Obywatelski – warto głosować!

Jeszcze tylko do 30 czerwca można głosować w tegorocznej, 5. już edycji budżetu obywatelskiego w Krakowie. Głosować można przez Internet wchodząc na platformę budzet.krakow.pl lub wybrać formę papierową. Dostępnych jest ok. sto stacjonarnych punktów do głosowania oraz punkty mobilne rozstawiane podczas imprez. W tym roku lista zadań obejmuje aż 430 pozycji – krakowianie mogą wybierać spośród 307 projektów dzielnicowych i 123 ogólnomiejskich.

Budżet obywatelski to proces, w którym mieszkańcy nie tylko decydują o wydaniu środków z budżetu miasta Krakowa. To prosty sposób na to, by bezpośrednio wpływać na swoje najbliższe otoczenie realizując potrzeby lokalnych społeczności.

Na szczególną uwagę zasługują pomysły proekologiczne, związane ze zdrowiem, rekreacją i zielenią. Takie propozycje można znaleźć zarówno wśród projektów dzielnicowych, jak i tych ogólnomiejskich.

Warto pamiętać, że głosowanie można połączyć z dobrą zabawą podczas pikników i imprez miejskich. Pikniki obywatelskie są również okazją do zaprezentowania przez wnioskodawców swoich projektów.

W dniu 30 czerwca (sobota, ostatni dzień głosowania) zapraszamy na Piknik Krakowski do Parku Bednarskiego oraz na piknik Dzielnicy IV do Parku Kościuszki.

Wszelkie potrzebne informacje dostępne są na stronie budzet.krakow.pl.