Aktualności

Budżet obywatelski - warto głosować!

Nasadzenia drzew i krzewów pyłochwytnych, budki lęgowe dla ptaków, siłownie na wolnym powietrzu, ogrody społeczne i parki sąsiedzkie w dzielnicach, wypożyczalnie rowerów cargo – to tylko niektóre projekty zgłoszone w tegorocznej, czwartej już edycji budżetu obywatelskiego Krakowa. Głosować można od 17 do 30 czerwca.

Budżet obywatelski to proces, w którym mieszkańcy nie tylko decydują o wydaniu środków z budżetu miasta Krakowa. To prosty sposób na to, by bezpośrednio wpływać na swoje najbliższe otoczenie realizując potrzeby lokalnych społeczności.

Na szczególną uwagę zasługują pomysły proekologiczne, związane ze zdrowiem, rekreacją i zielenią. Takie propozycje można znaleźć zarówno wśród projektów dzielnicowych, jak i tych ogólnomiejskich.

W tym roku głosować można za pośrednictwem platformy dostępnej pod adresem internetowym budzet.krakow.pl oraz poprzez papierowy formularz, który należy wypełnić i wrzucić do urny.

Karty do głosowania można wydrukować samodzielnie lub pobrać w punktach do głosowania. W niektórych z nich będzie również możliwość oddania głosu on-line. Urząd Miasta Krakowa i Rady Dzielnic uruchomiły blisko 90 punktów informacyjnych dedykowanych budżetowi obywatelskiemu, w tym w galeriach handlowych, w namiocie na Małym Rynku i w jednostkach pomocy społecznej.

Warto pamiętać, że głosowanie można połączyć z dobrą zabawą podczas pikników i imprez miejskich. Pikniki obywatelskie będą również okazją do zaprezentowania przez wnioskodawców swoich projektów.

Więcej informacji pod adresem internetowym www.budzet.krakow.pl.