Aktualności

Dźwigacze Kultury wręczone – KHK S.A. wśród wyróżnionych

Już po raz siódmy Krakowskie Biuro Festiwalowe nagrodziło swoich sponsorów i partnerów. Wśród wyróżnionych firm znalazł się Krakowski Holding Komunalny S.A., który współpracuje z KBF przy wielu strategicznych dla Krakowa wydarzeniach. Wręczenie wyróżnień odbyło się w Galerii Wnętrz Tetmajera 83.

- Krakowski Holding Komunalny S.A. od lat wspiera krakowską kulturę. W minionym roku, wraz ze spółkami miejskimi współpracowaliśmy z KBF-em przy organizacji ważnych dla mieszkańców i turystów wydarzeń jak Pikniki Krakowskie, Wianki Święto Muzyki, Jarmark Świętojański oraz festiwale: Misteria Paschalia, Sacrum Profanum i Festiwal Muzyki Filmowej – zaznaczył Tadeusz Trzmiel, prezes KHK S.A.

Dźwigacze Kultury to symbol tego, jak ważne dla rozwoju kultury jest wsparcie biznesu. KBF od lat inwestuje w rozwój sieci partnerstw pomiędzy przedstawicielami świata biznesu i kultury. Dobra współpraca z partnerami jest gwarantem wysokiej jakości i światowego poziomu wydarzeń organizowanych przez Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Nazwa nagrody nawiązuje do pierwszego kręgu kręgosłupa dźwigającego czaszkę i umożliwiającego ruchy głowy. Wywodzi się od mitycznej postaci Atlasa, który miał podtrzymywać Ziemię.

W tym roku wyróżnienie zaprojektował Dawid Ryski – znany ilustrator, grafik i muzyk.