Aktualności

Już po raz dziewiętnasty Kraków świętował Światowy Dzień Ziemi.

Z tej okazji 21 i 22 kwietnia została zorganizowana w Alei Róż Wystawa Ekologiczna, której towarzyszyły występy artystyczne dzieci z krakowskich szkół, przedszkoli i domów kultury. W rozstawionych namiotach, krakowskie spółki komunalne i jednostki miejskie zaprezentowały prowadzone przez siebie inwestycje na rzecz środowiska. Dla przybyłych licznie dzieci czekały warsztaty ekologiczne, gry, zabawy i konkursy, a dla dorosłych - punkty informacyjne. Zorganizowano przejazd parkobusem na trasie pl. Centralny – Zakrzówek, oraz zwiedzanie Lamusowni i Ekospalarni. Podczas tegorocznych Dni Ziemi nie zabrakło gry miejskiej „Gram w Zielone Miasto”, akcji sadzenia drzew i krzewów oraz zbiórki „Sadzonki za surowce wtórne”.

Krakowski Holding Komunalny, oprócz możliwości zwiedzenia przez dzieci Ekospalarni, przygotował w Alei Róż liczne konkursy oraz quizy z wiedzy na temat termicznego przekształcania odpadów.

Pierwsze obchody Dnia Ziemi miały miejsce 22 kwietnia 1970 roku w Stanach Zjednoczonych. W 1990 roku idea obchodów Dnia Ziemi rozprzestrzeniła się na cały świat, a obecnie wydarzenie organizowane jest w ponad 190 krajach. Jego celem jest promowanie integracji świadomości ekologicznej z edukacją, aby jak najskuteczniej chronić naszą planetę i zachować czyste środowisko dla dobra przyszłych pokoleń.