Aktualności

KHK S.A. Liderem 3W

Kapituła II Kongresu 3W: Woda, Wodór, Węgiel przyznała Krakowskiemu Holdingowi Komunalnemu S.A. nagrodę Lidera 3W w kategorii administracja publiczna.

W Warszawie w dniach 7-8 grudnia br. odbył się II Kongres 3W, który koncentrował się na zasobach, wokół których biznes, nauka, administracja i społeczeństwo powinny budować swoją zieloną strategię.

Podczas uroczystej gali wyróżniono naszą spółkę prestiżowym tytułem Lidera 3W w kategorii administracja publiczna. W imieniu KHK S.A. nagrodę odebrał wiceprezes Grzegorz Ostrzołek.

– To już kolejna nagroda, która potwierdza, że Krakowski Holding Komunalny jest innowacyjny i przede wszystkim ekologiczny – powiedział Grzegorz Ostrzołek. – Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów, prowadzone przez nas inwestycje i realizacja planu gospodarki w obiegu zamkniętym są potwierdzeniem naszej pozycji – uzupełnia.

Idea 3W, promowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego, koncentruje się na zasobach, wokół których biznes, administracja, nauka i społeczeństwo powinny budować swoją strategię uczestnictwa w ekologicznym procesie zmian.

Te kluczowe zagadnienia mają scalać światy nauki i biznesu w rozwoju nowoczesnych technologii w obszarze wody, wodoru i węgla w zastosowaniach nieenergetycznych, aby wokół tych trzech filarów budować konkurencyjność i innowacyjność polskiej gospodarki.

W II Kongresie 3W wzięli udział specjaliści z obszaru 3W: naukowcy, przedsiębiorcy i przedstawiciele administracji, na co dzień pracujący nad nowoczesnymi rozwiązaniami wokół wody, wodoru i węgla oraz zagadnieniami zrównoważonego rozwoju. Poruszane były tematy związane m.in. z finansowaniem inwestycji ekologicznych oraz ich efektywnością ekonomiczną, zmianami geopolitycznymi i społecznymi czy tworzeniem nowych technologii.