Aktualności

KHK SA wspiera krakowską służbę zdrowia

W tym wyjątkowo trudnym czasie światowej pandemii koronawirusa, kiedy dbanie o zdrowie i życie ludzi stało się jeszcze trudniejsze niż na co dzień, Zarząd Krakowski Holdingu Komunalnego SA postanowił odpowiedzieć pozytywnie na apel środowisk ochrony zdrowia i zachęca do tego innych.

Decyzją Zarządu, spółka dofinansowała zakup pomp strzykawkowych i objętościowych ze stacjami dokującymi dla Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego. Urządzenia te są niezbędne w terapii leczenia pacjentów przebywających na oddziale intensywnej terapii, zakażonych wirusem Sars-Cov2. Całkowity koszt niezbędnych szpitalowi urządzeń wynosi 180 000 zł. W zbiórkę włączyło się także Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA. Obie spółki – KHK SA oraz MPEC SA pokryły ponad połowę potrzebnej kwoty.

Apelujemy do przedsiębiorstw i ludzi dobrej woli o dołączenie się do zbiórki. W ten sposób szybciej i łatwiej szpital będzie mógł używać potrzebnych do ratowania życia pomp.

Jednocześnie, na ręce pracowników szpitala składamy podziękowania za poświęcenie i trud włożony w wielomiesięczną walkę o zdrowie mieszkańców Krakowa. Ufamy, że walka ta przyniesie pożądane rezultaty. Wszystkim pracownikom Szpitala im. S. Żeromskiego życzymy wytrwałości w tych trudnych chwilach oraz wielu sił na przyszłość.

 

fot. B. Świerzowski, kraków.pl