Aktualności

KHK SA wśród 1000 największych firm w Polsce

W najnowszym rankingu Gazety Finansowej Krakowski Holding Komunalny znalazł się w gronie tysiąca największych polskich przedsiębiorstw. Twórcy zestawienia po raz pierwszy w historii nie dokonali klasyfikacji względem przychodów, a firmy w zestawieniu ustawione są alfabetycznie. Najważniejsze okazały się nie obroty, przychody czy zyski, ale pomysł na rozwój.

- Cieszymy się z tego wyróżnienia. To wyraźny sygnał, że obrany kurs rozwoju spółki jest adekwatny do wyzwań obecnej dekady - mówi Tadeusz Trzmiel, prezes Zarządu KHK SA.
Krakowski Holding Komunalny wraz ze spółkami zależnymi od dawna inwestuje w produkcję energii z odnawialnych źródeł, zaś jej największym producentem jest Ekospalarnia, której spółka jest właścicielem i operatorem. Od pierwszego lipca, dzięki organizowanym przez KHK SA przetargom przez najbliższe dwa lata zielona energia napędzi krakowskie tramwaje i elektryczne autobusy, oświetli ulice oraz miejskie budynki użyteczności publicznej.
- Co najważniejsze dzięki temu znacznie ograniczymy emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Chcemy by Kraków był niezależny energetycznie, dlatego w perspektywie najbliższych kliku lat planujemy rozpocząć produkcję wodoru dla miejskich autobusów oraz zbudować linię elektroenergetyczną bezpośrednio zasilającą zajezdnię tramwajową w Nowej Hucie w prąd wytworzony u nas w Ekospalarni – mówi prezes Trzmiel i dodaje, że uznanie w postaci rankingu jest w tym roku szczególnie cenne ze względu na przypadający jubileusz 25-lecia holdingu.

W rankingu 1000 największych polskich przedsiębiorstw KHK SA znalazł się obok m.in. PKN Orlen, PGNiG, czy KGHM.