Aktualności

Wyróżnienia dla KHK SA

Krakowski Holding Komunalny SA został wyróżniony przez Krakowskie Biuro Festiwalowe za współpracę w 2019 roku. Nagroda to symbol tego, jak ważne dla rozwoju kultury jest wsparcie biznesu i mediów. W tym roku zostały wręczone po raz ósmy, a gala odbyła się na dziedzińcu Muzeum Książąt Czartoryskich. Współpracę z KHK SA docenił także Zarząd Infrastruktury Sportowej wręczając na ręce Zarządu Spółki statuetkę w podziękowaniu za wkład w rozwój Sportowego Krakowa 2019. 

- Krakowski Holding Komunalny SA od lat wspiera krakowską kulturę. W minionym roku, wraz ze spółkami miejskimi współpracowaliśmy z KBF-em przy organizacji ważnych dla mieszkańców i turystów wydarzeń, takich jak festiwale: Misteria Paschalia, Sacrum Profanum i Festiwal Muzyki Filmowej – zaznaczył Tadeusz Trzmiel, prezes KHK S.A. 

Wszyscy nagrodzeni otrzymali oprawione prace autorstwa Alicji Wróblewskiej, artystki zainspirowanej postacią mitologicznego Atlasa dźwigającego na własnych barkach sklepienie niebieskie, by świat mógł dalej istnieć. Warto zaznaczyć, że tegoroczna artystyczna wizja Atlasa powstała w duchu upcyklingu: obiekt na fotografii autorstwa został wykonany w całości z odzyskanego plastiku.

Warto dodać, że współpracę z KHK SA docenił także Zarząd Infrastruktury Sportowej przekazując na ręce Zarządu Spółki statuetkę w podziękowaniu za wkład w rozwój Sportowego Krakowa 2019. KHK SA co roku współpracuje z tą jednostką przy okazji organizacji takich imprez jak np. Cracovia Maraton czy Krakowski Bieg Sylwestrowy.