Aktualności

Kolejny Dzień Otwarty Ekospalarni za nami!

To było wyjątkowe wydarzenie! Czwarta edycja Dnia Otwartego Ekospalarni przeszła właśnie do historii! Odwiedziło nas prawie 1000 osób – starsi i młodsi przemierzyli z nami ścieżkę edukacyjną i poznali zasady działania zakładu produkującego prąd i ciepło z odpadów. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Krakowa, którzy byli z nami pomimo niesprzyjającej pogody.

Poza tradycyjnym już zwiedzaniem ścieżki edukacyjnej uczestnicy mogli skorzystać z przygotowanych przez nas atrakcji. Siłą własnych mięśni wytwarzali prąd elektryczny, zamienili się w „młodych chemików”, spróbowali miodu z naszej ekospalarniowej pasieki a dzięki pszczelarzom ze Zrzeszenia Pszczelarzy Krakowskich poznali sekretne życie pszczół.

W tym roku, dzięki innemu niż zazwyczaj terminowi głosowania w budżecie obywatelskim mieszkańcy Krakowa mogli zagłosować również u nas. Zarówno ci najmłodsi jak i starsi z dużym zainteresowaniem zapoznali się ze złożonymi w tym roku projektami i wzięli udział w głosowaniu. Spośród głosujących, w loterii promocyjnej „Budżet Obywatelski 2019” wylosowanych zostanie aż 100 osób, które otrzymają tablety.

Dla wszystkich, którzy nie zdążyli zarejestrować się na Dzień Otwarty mamy dobrą wiadomość. W każdy pierwszy wtorek miesiąca o godzinie 14:00 zapraszamy na zwiedzanie indywidualne, a grupy zorganizowane, takie jak szkoły czy uczelnie zapraszamy do zapisywania się poprzez naszą stronę www.khk.krakow.pl/ekospalarnia. Wolne terminy na I kwartał 2020 roku będą dostępne już od grudnia.