Aktualności

Kraków pomaga Ukrainie

Miasto Kraków szybko i skutecznie włączyło się w pomoc dla zaatakowanej przez Rosji Ukrainy. Od piątku do niedzieli krakowianie przywieźli w miejsca zbiórek kilkaset ton darów. Od niedzielnego wieczoru do odwołania zbiórki zostały zawieszone. Nadszedł czas na segregowanie, pakowanie i wysyłanie pomocy humanitarnej na drugą stronę granicy, wprost do Lwowa. W pomoc zaangażował się także Krakowski Holding Komunalny SA.

- Jestem pełen podziwu dla mieszkańców, którzy odpowiedzieli na nasz apel. Ich reakcja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Jako prezydent Krakowa jestem dumny, że udało się zebrać aż tyle darów, których część jest już na Ukrainie – powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

W zbiórkę darów zaangażował się także KHK SA. Na miejsce zbiórki pojechali pracownicy spółki, którzy wózkiem widłowym ładują dary do ciężarówek. W weekend indywidualnie przyjeżdżali także na miejsce zbiórek z zakupionymi przez siebie potrzebnymi produktami. Zarząd KHK SA zamierzam rozszerzyć działalność i na bieżąco reagować na wszelkie potrzeby.

Warto zwrócić uwagę, że miasto Kraków robi wiele w zakresie pomocy uchodźcom z objętej wojną Ukrainy. Organizuje liczne zbiórki, zapewnia ciepłe posiłki, niebawem zostanie wprowadzona darmowa komunikacja miejska dla obywateli Ukrainy. Przy ul. Daszyńskiego 22 działa Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie. Na portalu miejskim www.krakow.pl oraz w miejskich serwisach społecznościowych publikowane są najnowsze informacje i komunikaty.