Aktualności

„Nowy Impuls” dla KHK S.A.

Kolegium redakcyjne Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu WNP.pl wyróżniło Krakowski Holding Komunalny S.A. nagrodą „Nowy Impuls”. Wyróżnienie przyznano za projekt realizacji kompleksowego rozwoju elektromobilności.

W tej edycji kapituła szczególną rangę nadała projektom związanym z bezpieczeństwem energetycznym, technologiczną transformacją sektora energii oraz trendem zrównoważonego rozwoju oraz efektywnego wykorzystania energii i zasobów.

- Jesteśmy zadowoleni, że nasz wielomiesięczny wysiłek został doceniony. Niezależnie od zmian w ustawie postanowiliśmy już w 2020 roku spełnić wymóg 10% udziału pojazdów zeroemisyjnych realizujących zadania publiczne. Projekt „Elektromobilność dla GMK” doskonale wpisuje się w szereg działań Miasta zmierzających do poprawy jakości powietrza w Krakowie – zaznaczył Tadeusz Trzmiel, prezes Zarządu KHK S.A.

Jak czytamy w uzasadnieniu decyzji kapituły „Kraków wyróżnia się wśród dużych miast kompleksową aktywnością w dziedzinie elektromobilności. Efekty skoordynowanych działań są już widoczne. Kraków jest pierwszym miastem w Polsce, w którym uruchomiono linię autobusową obsługiwaną wyłącznie przez autobusy elektryczne. Miasto buduje stacje ładowania bezpośrednio zasilane z tramwajowej trakcji elektrycznej jak również w zajezdniach autobusowych. Planowane są kolejne zakupy ekologicznych autobusów zeroemisyjnych. Kolejnym krokiem w kierunku realizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych jest pozyskanie samochodów i stacji ładowania dla floty Gminy Miejskiej Kraków. Integratorem działań miejskich podmiotów mających na celu spełnienie wymagań wynikających z ustawy jest KHK S.A. Grupa zakupowa – Elektromobilność dla Gminy Miejskiej Kraków to nowatorskie rozwiązanie zmierzające do ekonomicznej i organizacyjnej optymalizacji procesów zakupu, najmu czy tworzenia infrastruktury dla elektromobilności”.