Aktualności

"Podzielmy się ciepłem" po raz 13!

W tym roku czeki na dofinansowanie rachunków za centralne ogrzewanie i ciepłą wodę w ramach 13. edycji akcji „Podzielmy się ciepłem” otrzymało 29. organizacji pozarządowych. Krakowski Holding Komunalny S.A., spółka odpowiedzialna za eksploatację Ekospalarni, uczestniczy w projekcie od 2016 roku.

Producenci energii: PGE Energia Ciepła S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie, CEZ Skawina S.A. oraz Krakowski Holding Komunalny S.A. zgodnie i solidarnie wspierają krakowskie organizacje pozarządowe. Wartość tegorocznego wsparcia wyniesie 150 tys. zł, a przez trzynaście lat trwania akcji do organizacji non-profit trafiła kwota 1,45 mln zł.

- KHK S.A. już 3,5 roku dostarcza mieszkańcom prąd i ciepło, które produkowane jest w Ekospalarni, podczas procesu spalania odpadów. Ta strategiczna dla miasta inwestycja nie dość, że pozwala poradzić sobie w sposób ekologiczny z wytwarzanymi przez mieszkańców i turystów odpadami, to jeszcze produkuje ciepło i prąd, który w części jest energią zieloną. Dzielimy się zatem tym, co mamy najlepsze, czyli naszą ekologiczną energią – można powiedzieć że doskonale wpisujemy się więc w ducha przyświecającego tej akcji – zaznaczył Marcin Kandefer, członek Zarządu KHK S.A.

Trwająca już od 13 lat akcja świadczy o wrażliwości i społecznej odpowiedzialności biznesu. To dobry przykład, jak firmy wspierają krakowskie organizacje pozarządowe, z kolei beneficjenci akcji prowadzą cenną działalność dla miasta. Są nieocenionym i sprawdzonym partnerem krakowskiego samorządu w działaniach na rzecz mieszkańców, zwłaszcza w realizacji zadań publicznych gminy.