Aktualności

Ponad tysiąc uczestników Dni Otwartych

Ponad 1000 osób odwiedziło Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów (Ekospalarnię) podczas pierwszych Dni Otwartych, które odbyły się w weekend 1-2 października. Uczestnicy, oprócz przejścia ścieżką edukacyjną, mogli skorzystać również z przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji.

Ścieżka edukacyjna, której inaugurację stanowiły Dni Otwarte, prowadzi przez cały zakład, pokazując kluczowe elementy systemu: przywóz i rozładunek odpadów do bunkra, termiczne przekształcenie odpadów komunalnych, oczyszczanie spalin, wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej oraz zagospodarowanie odpadów poprocesowych.

Ścieżka została zaprojektowana w sposób zapewniający pełne bezpieczeństwo dla zwiedzających. Do tego celu poszczególne jej odcinki zostały odpowiednio przygotowane i wyposażone w niezbędne instalacje oraz architektoniczne elementy zabezpieczające takie jak balustrady, okna szklone szkłem bezpiecznym itp. Na żadnym jej etapie uczestnicy zwiedzania nie mają bezpośredniego kontaktu z odpadami.

W czasie Dni Otwartych na gości Ekospalarni czekały dodatkowe atrakcje: możliwość wyprodukowania prądu siłą własnych mięśni, warsztaty ekologiczne przygotowane przez Ośrodek Kultury im. Norwida, doświadczenia fizyczne na stoisku MPEC S.A., fotobudka, wata cukrowa i zwierzątka wykonywane z baloników. Gości na teren Zakładu woził bezpłatny autobus.

Wszystkim dziękujemy za odwiedziny I zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.