Aktualności

Światełko od harcerzy pod choinkami od spółek

Spółki komunalne: KHK SA, MPWiK SA, MPK SA, MPEC SA oraz MPO sp. z o. o. wraz z harcerzami ze Związku Harcerstwa Polskiego uroczyście przekazały Betlejemskie Światło Pokoju mieszkańcom Krakowa. Przekazanie Światła odbyło się w pięciu wybranych miejscach w mieście, gdzie przez cały okres świąteczno-noworoczny można zobaczyć żywe choinki od spółek komunalnych.

Choinki pojawiły się w pięciu miejscach Krakowa: na Rondzie gen. Maczka (DH Wanda), na Placu Wolnica, na Placu Szczepańskim, na zieleńcu pod domem handlowym Jubilat oraz na Placu Centralnym. We wtorek o godzinie 17:00 we wszystkich tych miejscach na raz rozbłysnęły światełka zwiastujące nadchodzący, świąteczny czas. Choinki będą gościły w tych miejscach przez cały okres świąteczno-noworoczny.

Rozświetleniu 12-metrowych żywych choinek towarzyszyć będzie przekazanie mieszkańcom Betlejemskiego Światła Pokoju przez harcerzy zrzeszonych w Związku Harcerstwa Polskiego. Przekazywanie Światła to 29 - letnia tradycja. Pochodzi ono z Groty Narodzenia Pańskiego, w której płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. I właśnie we wtorek, 19 grudnia znajdzie się pod choinkami, w miejscach, w których mieszkańcy bywają, załatwiają swoje codzienne sprawy, na drodze do ich domów. Moment odpalenia i przekazania Światła jest wyjątkowy, to chwila na chociaż krótkie zatrzymanie się w przedświątecznym biegu, a lampiony, które mieszkańcy będą mogli otrzymać od harcerzy będą symbolem dobrych życzeń od spółek komunalnych. Zabrzmią także kolędy śpiewane przez harcerzy.

fot. Materiały prasowe KHK SA, Matylda Hojnor