Aktualności

Tak było podczas Dni Ziemi

W sobotę, 23 kwietnia odbyły się miejskie obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. Z tej okazji po dwuletniej przerwie odbył się piknik rodziny w nowohuckiej Alei Róż. Nie mogło na nim zabraknąć stoiska Krakowskiego Holdingu Komunalnego i Ekospalarni Kraków, które dzięki licznym atrakcjom cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczestników imprezy.

- Cieszymy się, że po dwóch latach przerwy covidowej mogliśmy spotkać się z mieszkańcami Krakowa podczas tradycyjnych już obchodów Dnia Ziemi. Chcieliśmy zapewnić starszym i młodszym jak najciekawsze atrakcje. Tym razem zaproponowaliśmy pszczele warsztaty – każdy młody człowiek mógł własnoręcznie wykonać pszczołę z przygotowanych artykułów papierniczych i przy okazji dowiedzieć się więcej o naszej pasiece przy Ekospalarni. Dodatkowo zaproponowaliśmy warsztaty chemiczne: jak działa domowej roboty filtr. Dodatkowo uczestnicy mogli pobawić się suchym lodem, dowiedzieć się jak działa turbina napędzana zimną parą i jak za jej pomocą tworzy się prąd elektryczny – mówi Marcin Kandefer, członek Zarządu KHK SA odpowiedzialni m. in. za działania promocyjne i edukacyjne.

Wszystkie warsztaty miały ścisły związek z procesami zachodzącymi w Ekospalarni, czyli z produkcją prądu z odpadów oraz oczyszczaniem spalin. Szacujemy, że stoisko KHK SA i Ekospalarni odwiedziło ponad pół tysiąca osób.

W imprezie organizowanej Miasto Kraków wzięli udział także także: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza, Zarząd Zieleni Miejskiej, Wodociągi Miasta Krakowa, Klimat Energia Gospodarka Wodna, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Bank Żywności, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu UMK, Wydział ds. Jakości Powietrza UMK, Wydział Komunikacji Społecznej UMK, Fundacja Odzyskaj Środowisko, Szkolne Centrum Recyklingu, Politechnika Krakowska, straż pożarna, straż miejska.