Aktualności

Wiedeński Holding Komunalny świętuje jubileusz

W tym roku Wiedeński Holding Komunalny świętuje swoje 70-lecie. Z tej okazji pod koniec listopada odbyły się w Wiedniu Dni Holdingu, w których uczestniczył prezes KHK S.A. Tadeusz Trzmiel. To jedna z wielu aktywności związanych z wieloletnią współpracą partnerską Wiednia i Krakowa.

Dni Holdingu organizowane były przez Austriackie Stowarzyszenie Przedsiębiorstw Komunalnych we współpracy z Wiener Stadtwerke. Podczas wydarzenia poruszono wiele aktualnych tematów, takich jak bieżące problemy UE oraz tworzenie sieci i wymiany doświadczeń z innymi przedsiębiorstwami komunalnymi. Gośćmi Honorowymi byli członkowie Izby Gospodarczej Przedsiębiorstw Komunalnych Austrii na czele z Prezesem Gerhardem Fida i Sekretarzem Generalnym CEDEC (Europejskiej Federacji Przedsiębiorstw Energetycznych działającej przy Komisji Europejskiej w Brukseli).

- Wiedeń jest i pozostaje najlepszym miastem do życia na świecie. Austriacka stolica zawdzięcza swoją czołową pozycję między innymi doskonałej infrastrukturze z dobrze rozwiniętą i niezawodną siecią transportu publicznego. Dlatego właśnie warto spotykać się, wymieniać doświadczenia i uczyć się od siebie nawzajem. Warto zaznaczyć, że współpraca Krakowa z Wiedniem ma wieloletnią tradycję, a jednymi z najważniejszych obszarów współpracy między naszymi miastami jest właśnie gospodarka komunalna – zaznaczył Tadeusz Trzmiel, prezes Krakowskiego Holdingu Komunalnego S.A.

Tematem rozmów pomiędzy prezesem Wiener Stadtwerke, Martinem Krajcsirem a prezesem KHK S.A. Tadeuszem Trzmielem były m. in. kwestie związane z odnawialnymi źródłami energii i działalnością spalarni odpadów w obu miastach, innowacyjne i inteligentne usługi komunalne, fotowoltaika i alternatywne źródła energii czy koncepcja centrum usług wspólnych. Tematy te będą przedmiotem rozwiniętych analiz w nadchodzącym, 2020 roku.