Aktualności

Za nami 21. Dni Ziemi w Krakowie

Kraków już po raz 21. świętował Dni Ziemi. W Alei Róż, w piątek i sobotę (26 i 27 kwietnia) w ramach Krakowskiej Wystawy Ekologicznej organizowanej przez Urząd Miasta Krakowa, jednostki i spółki miejskie prezentowały swoje działania i programy edukacyjne. W wydarzeniu nie mogło zabraknąć krakowskiej Ekospalarni.

Na stoisku Krakowskiego Holdingu Komunalnego, właściciela i operatora Ekospalarni, po raz pierwszy było można wytworzyć prąd siłą własnych mięśni! Urządzenia prądotwórcze cieszyły się ogromną popularnością zarówno dzieci, jak i ich opiekunów. Opowiadaliśmy o energii z odpadów i zapraszaliśmy do zwiedzenia ścieżki edukacyjnej w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów.

Na stoiskach przygotowanych przez krakowskie spółki komunalne i jednostki miejskie czekały atrakcje, ale też spora dawka ekologicznej wiedzy. Mieszkańcy Krakowa uczestniczyli w przygotowanych grach, zadaniach i quizach. Odwiedzali punkty informacyjne, brali udział w zbiórce surowców wtórnych, za które rozdawano sadzonki roślin ogrodowych i domowych. Uczestnikom Dni Ziemi czas umilały występy artystyczne dzieci i młodzieży z krakowskich szkół, przedszkoli i domów kultury.