Aktualności

Za nami 6 Dzień Otwarty Ekospalarni

W sobotę 7 października po raz szósty otworzyliśmy szeroko drzwi Ekospalarni dla mieszkańców Krakowa. Puste na co dzień korytarze wypełniły się gwarem dzieci i dorosłych szukających odpowiedzi na pytanie w jaki sposób z odpadów nienadających się do recyklingu powstaje prąd i ciepło dla naszego miasta.

Poza zwiedzaniem ścieżki edukacyjnej uczestnicy mogli skorzystać z przygotowanych przez nas atrakcji. Przygotowaliśmy konkurs wiedzy o zakładzie zdobytej podczas zwiedzania. Najmłodsi próbowali siłą własnych mięśni wytworzyć prąd elektryczny, zamienili się w „młodych chemików”, spróbowali miodu z naszej ekospalarniowej pasieki a dzięki pszczelarzom ze Zrzeszenia Pszczelarzy Krakowskich poznali sekretne życie pszczół.
 
Serdecznie wszystkim dziękujemy za odwiedziny! Kolejny Dzień  Otwarty krakowskiej Ekospalarni już za rok. Gdyby ktoś  nie chciał czekać tak długo, to serdecznie zapraszamy! W każdy pierwszy wtorek miesiąca o godzinie 14:00 zapraszamy na zwiedzanie indywidualne, a grupy zorganizowane, takie jak szkoły czy uczelnie zapraszamy do zapisywania się poprzez naszą stronę www.khk.krakow.pl/ekospalarnia. Wolne terminy na I kwartał 2024 roku będą dostępne już w połowie grudnia, o czym oczywiście poinformujemy w naszych mediach społecznościowych.