Aktualności

Za nami trzecia edycja Dnia Otwartego Ekospalarni!

Pierwsza sobota października przywitała nas słońcem oraz uśmiechniętymi twarzami mieszkańców Krakowa, którzy postanowili w ten dzień poznać Zakład Termicznego Przetwarzania Odpadów od środka. Blisko 1000 osób wraz z przewodnikiem przemierzyło ścieżkę edukacyjną i zobaczyło, jak na co dzień pracuje zakład przemysłowy wytwarzający prąd i ciepło z odpadów.

To była niewątpliwie wspaniała okazja spotkać się i porozmawiać o zastosowanej u nas technologii. Można było zajrzeć do mózgu zakładu, czyli głównej dyspozytorni, czy też śledzić pracę ogromnego chwytaka, który za jednym razem wrzuca do kotła 4 tony odpadów. Miło było także widzieć zachwycone buzie najmłodszych! Nie na co dzień przecież można zajrzeć do ula i poobserwować całą pszczelą rodzinę, lub też skosztować miodu z ekospalarniowej pasieki. Na stoisku naszych szalonych chemiczek samodzielnie można było stworzyć kolorowy dym lub brokatowe mydełka. Każdy też mógł własnoręcznie wykonać upcyklingową kinetyczną karuzelę lub zamówić sobie wymyślne cuda z baloników. Gości na Dzień Otwarty przywiozły najnowsze elektryczne autobusy Solaris Urbino 12, które są zasilane prądem wytwarzanym m.in. w naszej Ekospalarni.

Dla wszystkich, którzy nie zdążyli zarejestrować się na Dzień Otwarty mamy dobrą wiadomość. W każdy pierwszy wtorek miesiąca o godzinie 14:00 zapraszamy na zwiedzanie indywidualne, a grupy zorganizowane, takie jak szkoły czy uczelnie zapraszamy do zapisywania się poprzez naszą stronę www.khk.krakow.pl/ekospalarnia. Wolne terminy na 2019 rok będą dostępne już od grudnia.