O nas

KHK SA wśród 500 największych przedsiębiorstw w Polsce

W corocznym rankingu dziennika „Rzeczpospolita” Krakowski Holding Komunalny SA znalazł się wśród największych przedsiębiorstw w Polsce. Ranking obejmujący również grupy kapitałowe, zatytułowany „Lista 500” to jedno z najbardziej prestiżowych zestawień publikowanych nieprzerwanie od 1999 roku.

Krakowski Holdingu Komunalny SA uplasował się na  160 pozycji w Polsce pod względem wartości przychodów ze sprzedaży z wynikiem 2 971 mln zł. Dla porównania w ubiegłym roku było to 292 miejsce z wynikiem 2 081 mln zł.

500 największych polskich przedsiębiorstw zatrudnia łącznie ok. 1,8 mln osób i w 2023 r. wygenerowało w sumie ponad 2,7 bln zł przychodów ze sprzedaży. Wciąż największą grupą są firmy z kapitałem zagranicznym.

Przez 25 lat działalności, Krakowski Holding Komunalny SA ze spółki rozliczającej podatki stał się właścicielem i operatorem Ekospalarni - największego w Krakowie producenta zielonej energii. Spółka dąży do ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery i samowystarczalności energetycznej spółek grupy podatkowo-kapitałowej.

Lista 500, to  najbardziej prestiżowe, najstarsze i obiektywne zestawienie największych polskich przedsiębiorstw, uwzględniające osiągane wyniki finansowe, rentowność, zatrudnienie, wynagrodzenia i inwestycje. To także szczegółowy i aktualny przewodnik po polskiej gospodarce w czasie wojny i turbulencji makroekonomicznych.