Szkolenia

„VAT”

Adres:
Kraków, Centrum konferencyjne MPK S.A., ul. J. Brożka 3, parter, sala nr 1.
Trener:

Rafał Stokrocki - Doradca podatkowy, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, od niemal 20 lat zajmuje się prawem podatkowym. Przez 5 lat był inspektorem w organach podatkowych, gdzie zajmował się m.in. kontrolą przedsiębiorstw oraz prowadzeniem postępowań podatkowych. Po uzyskaniu tytułu doradcy podatkowego, przez kolejne 15 lat był menadżerem w działach podatkowych międzynarodowych firm doradczych. Specjalizuje się w rozliczeniach związanych z podatkiem od towarów i usług, w szczególności w zakresie rozliczeń jednostek samorządu terytorialnego oraz branży morskiej, stoczniowej, transportowej i produkcyjnej. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje także prowadzenie rozliczeń podatkowych zagranicznych spółek zarejestrowanych dla celów VAT w Polsce, doradztwo w zakresie rozliczania dostaw łańcuchowych, prowadzenie szkoleń podatkowych oraz reprezentowanie klientów w ramach kontroli podatkowych, postępowań podatkowych i przed sądami administracyjnymi. Autor artykułów prasowych i wykładów dotyczących tematyki podatkowej. Obecnie prowadzi indywidualną praktykę doradztwa podatkowego.

 

Termin:
02 kwi 2020 09:00-16:00
Opis szkolenia:
  1. Walka z zatorami płatniczymi na gruncie VAT.
  2. Pułapki związane z zakupami zagranicznymi - WNT i import usług.
  3.  Aktualności w VAT 2019/2020:
  • mechanizm podzielonej płatności a rozliczenia w VAT i sankcje,
  • zmiany w dyrektywie VAT i skutki braku terminowej implementacji zmian do krajowych przepisów - transakcje łańcuchowe, magazyn konsygnacyjny,
  • nowe wymogi dotyczące dokumentowania WDT,
  • koniec z deklaracjami VAT-7 - wprowadzenie JPK_VAT.
Warunki uczestnictwa:

Koszt udziału w szkoleniu dla jednej osoby to 470 zł netto (tj. 578,1 zł brutto w tym 23% VAT) i obejmuje udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu oraz wyżywienie.

Mamy wdrożony system zarządzania jakością według normy ISO 9001.

Termin nadsyłania zgłoszeń:
20.03.2020