Szkolenia

„Ochrona danych osobowych w miejscu pracy, ze szczególnym uwzględnieniem przetwarzania danych kandydatów do pracy”

Adres:
Internet (bez konieczności instalowania jakiegokolwiek oprogramowania).
Trener:

Piotr Glen - Ekspert ds. ochrony danych osobowych. Praktyk, mający wieloletnie doświadczenie w stosowaniu prawa ochrony danych osobowych oraz wdrażaniu polityki bezpieczeństwa informacji w bardzo wielu różnego rodzaju instytucjach. Członek Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Danych SABI. Doświadczony Administrator Bezpieczeństwa Informacji, a obecnie Inspektor Ochrony Danych, pełniący tę funkcję dla wielu firm i instytucji. Audytor systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji. Autor wielu publikacji w zakresie ochrony danych osobowych. Konsultant i ekspert w wiodących wydawnictwach i portalach prawniczych jak Wolters Kluwer, LEX, czy Infor.pl . Trener, wykładowca, prelegent na licznych konferencjach. Wysoko ceniony za praktyczne podejście do zagadnień ochrony informacji i stosowania przepisów prawa w tym zakresie.

Termin:
26 lis 2020 09:00-15:00
Opis szkolenia:
  1. POSZUKIWANIE PRACY
  • Dane wymagane od kandydata w toku rekrutacji
  • Czy pracodawca musi poinformować kandydatów do pracy o przetwarzaniu ich danych osobowych?
  • Znaczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych
  • Prowadzenie rekrutacji on-line
  • Czy można poszukiwać pracowników w ramach tzw. rekrutacji „ślepych”, „ukrytych”?
  • Agencje zatrudnienia
  1. PROCES REKRUTACYJNY
  • Jakie dane kandydata pracodawca może gromadzić w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej?
  • Czy można skontaktować się z poprzednim pracodawcą kandydata w celu uzyskania informacji na jego temat?
  • Jak długo można przetwarzać dane kandydatów do pracy?
  • Czy można przyjąć CV w sytuacji, gdy nie jest prowadzona rekrutacja?
  • Czy potencjalny pracodawca może pozyskiwać dane kandydata z portali społecznościowych?
  • Czy potencjalny pracodawca może zweryfikować kandydata lub komunikować się z nim za pośrednictwem branżowych portali społecznościowych np. LinkedIn?
  1. INNE NIŻ OKREŚLONE W KODEKSIE PRACY FORMY ZATRUDNIENIA ORAZ PRACA TYMCZASOWA
  • Przetwarzanie danych osobowych w związku z wykonywaniem zadań na podstawie umów cywilnoprawnych
  • Przetwarzanie danych pracowników tymczasowych
  1. OKRES ZATRUDNIENIA
  • Zawarcie umowy o pracę i akta osobowe pracownika
  • Ujawnianie i dostęp do danych osobowych w kontekście zatrudnienia
  • Przetwarzanie danych na potrzeby przyznawania świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS)
  • Udostępnianie danych pracowników podmiotom zewnętrznym.
  • Wykorzystanie wewnętrznych zasobów telekomunikacyjnych
  • Monitoring poczty elektronicznej pracownika 34
  • Ewidencjonowanie czasu pracy przy użyciu nowoczesnych technologii
  1. OBOWIĄZKI INFORMACYJNE PRACODAWCY;
  • klauzule informacyjne dla kandydatów i pracowników, w tym związane z ZFŚS,
  • monitoring wizyjny – informacja o monitoringu, regulamin monitoringu wizyjnego u pracodawcy
  1. PRACODAWCA I DANE OSOBOWE PRACOWNIKA W CZASIE EPIDEMII;
  • specustawa covidowa, kompetencje GIS,
  • stanowisko UODO w sprawie mierzenia temperatury pracownikom czy gościom firmy,
  • jeśli mierzyć temperaturę ciała, to na jakich zasadach i co zrobić później z taką informacją,
  • badanie na koronawirusa – klauzule informacyjne, oświadczenia pracowników, podstawy prawne
Warunki uczestnictwa:

Koszt udziału w szkoleniu dla jednej osoby to 350 zł netto  i obejmuje  udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe (prześlemy na wskazany adres e-mailowy w formie elektronicznej), certyfikat potwierdzający uczestnictwo w formie elektronicznej. Do webinariów wykorzystujemy program Teams od Microsoft. Po dokonaniu płatności wyślemy do Państwa na wskazany adres e-mailowy link, po kliknięciu którego od razu połączą się Państwo z właściwym „pokojem” szkoleniowym.

Mamy wdrożony system zarządzania jakością według normy ISO 9001.

Termin nadsyłania zgłoszeń:
24.11.2020